Ви дивитесь Головна > Цікаве звідусіль > Вино з винограду в домашніх умовах.

Вино з винограду в домашніх умовах.


     

Ось кілька рецептів приготування вина в домашніх умовах з винограду та з інших ягід:

 

Опишемо класичний варіант. Для домашнього вина, та й для будь-якого іншого, виноград слід збирати в суху погоду. Також не забувайте, що ягоди потрібно відразу ж добре відсортувати: вибрати гнилі, цвілі та сухі ягоди. Якщо у вас на дачі росте виноград, то ще до його збору підготуйте посуд, куди будете складати ягоди. Відокремити ягоди від грона легко можна вручну, але бажано це робити відразу після збору врожаю. Бажано виноград не мити (якщо дозволяє стан), або ж добре просушити після миття. Потім ягоди слід гарненько розім’яти дерев’яною лопаткою або руками. Можна звичайно використовувати товкачем, але використовуючи ці знаряддя  не треба ні в якому разі  роздушувати кісточки ягід, а це може зіпсувати смак вина. Після цього масу (її правильно називають “сусло”) треба вилити в корзину преса і дати стекти соку. Якщо у вас немає преса для вичавлювання соку, то можна використовувати звичайний друшляк. Залишилася в ньому мезгу покладіть в мішечок з не дуже щільної тканини і обережно вичавіть руками. Отриманий сік повинен перебродити. І чудове домашнє вино готове!

Другий варіант приготування вина

Виноград відокремити від грона і добре розім’яти. Потім отриману мезгу (не проціджуючи) потрібно покласти в ємність для відстоювання. Це може бути бутель на 3-5 літрів і більше. Добре б підійшла дерев’яна бочка. Мезга повинна займати приблизно 4/5 від розміру ємності. Після цього посудину потрібно закрити марлею і дати постояти близько 10-12 годин. До тих пір поки м’якоть не почне відділятися від соку.
Після цього слід встановити водяний затвор. Що це таке і як його зробити? Дуже просто. Закрити бутель пластиковою кришкою і загерметизувати (можна навіть пластиліном). Після цього робимо в кришці дірку, вставляємо в неї гумову трубку і опускаємо її вільний кінець у чашку з водою. Можна використовувати медичну резинову рукавию, натягнувши її на бутель або трубочку, кінець якої  необхідно опустити в ємність з водою.
Ось і все. Тепер залишилося поставити ємність в затемнене місце і чекати поки в чашці не перестануть з’являтися бульбашки повітря. Як тільки це відбудеться – значить процес бродіння закінчений і молоде вино можна вже процідити і розливати по пляшках. Деякі винороби любителі додають в нього цукор і повторно ставлять для бродіння. Але це псує природний смак вина і вважається “поганим тоном”. Для поліпшення якостей молодого вина можна ще раз його закрити під водяний затвор приблизно на місяць. Але стояти вино повинно в прохолодному місці. Де температура коливається близько 10 градусів Цельсія. За цей час виділитися садок і саме вино придбає прозорість. Тому розливати його по пляшках слід дуже обережно.

Мітки: , , , ,

27 коммент. к “Вино з винограду в домашніх умовах.”

 1. Андрій пишет:

  Добрий день! В мене є питання. Зібрав я виноград, помив його (просто замочив і зцідив воду, тепер мені сказали що мити не треба було), відділив від гілочок ягідки, помяцькав їх, залишив бродити на 4 доби, здушив сік, добавив 200 грам цукру на 1 літр, відцідив і залив у бутлі з яких йшли трубочки у воду.. Поставив бутлі на кухню, де середня температура була десь 15-20 градусів Після чого вино почало булькати 25 днів, потім перестало. Тепер прошов тиждень і я одну бутлю (найменшу) відкрив, попробував вино. Воно мені здалося гірким трохи, чути було трохи брагою, але присмак після того був винним. У бутлі є осад, вино видно що стає прозорим. Незнаю що робити дальше. Думав, може додати винних дріждів і хай ще бродить, порадьте будь ласка що краще робити.

 2. admin пишет:

  У осілому на дні товстому шарі осаду знаходиться багато померлих дріжджів, тому осад може швидко загнити, і матиме неприємний дріжджовий присмак і гіркоту, а також каламуть. Згодом позбавити вино від цієї гіркоти буде неможливо. Тому, щоб не зіпсувати молоде вино, його не слід тримати на осаді довше 2 тижнів. Особливо це відноситься до легких столових вин, які на осаді швидко псуються. Для позбавлення вина від осаду потрібна переливка вина.

 3. Олексій пишет:

  Мезга — смесь раздавленных ягод винограда, предназначенная для переработки на вино
  Сусло — водний розчин екстрактивних речовин фруктової, ягідної та іншої сировини, призначеної для зброджування

 4. dyruba пишет:

  A що треба зробити після першої процедури щоб вино було напівсолодким

  • admin пишет:

   Якщо робите в декількох посудах, давайте різну кількість цукру і побачите, яке найбільше сподобається. Залежить і від винограду, в яку пору зібраний і т.д.

 5. іра пишет:

  Дорий день!я зробила вино,на бутель натягнула медичну рукавичку.Вино бродило,рукавиця надулася.Через тиждень з необережності рукавичка порвалася.я одразу наділа другу,але вона уже не надувається.підкажіть,будь ласка,що робити далі.чи буде вино ще бродити,що потрібно зробити.Дякую.

  • admin пишет:

   Повинно ще бродити, всередину потрапило повітря, тому треба трохи почекати поки знову почне бродити

 6. Романа пишет:

  Я, зробила виноградний сік, розвела його цукровим сиропом, згідно рецепту та залишила бродити при температурі 15-18 градусів у 20 ти літровому бутлі. Вино так і не почало бродити.Що робити, щоб воно не перетворилося у винний оцет?

 7. Наталя пишет:

  ягідне вино вдається завжди добре, а ось із виноградом завжди якісь сюрпризи. процідила від мезги (я ставила бродити з ягодами) воно було смачне але сухе, я додала сиропу і ще раз під затвор, як і плодово-ягідне, а воно чомусь зашуміло зверху, мама каже, що замало рідини в бутлі, як тепер виправити, стало чути дріжджами?

 8. наталя пишет:

  Чи необх1дно проколювати медичну рукавичку,коли вино грае

 9. Наталя пишет:

  Добрий день! Я зробила один бутлик вина (помняла руками виноград, залишила бродити пізніше сік через марлю здусила і так далі…). Хочу ще зробити і в мене виникла ідея виноград пропустити через соковижималку, щоб мати зразу готовий сік і менше пацькатись. Підкажіть будь ласка чи так можна зробити?

 10. наталя пишет:

  Добрий день!Я зробила виноградне вино воно грало 10 дн1в.пот1м рукавиця впала 1 воно б1льше не грае.Я його проц1дила,осад викинула,але воно получилося кисле,можна додати ще цукрув вино(трошки вина перекипятити з цукром )1 додати в бутель де е все вино,Чи як зробити?

 11. наталя пишет:

  Винн1 др1ждж1 я викинула.

 12. Наталя пишет:

  чи можна до саморобного вина додавати спирту?

 13. Таня пишет:

  Процідила вино, наділа медичну рукавицю. Вона надулася а через 1 день здулася. Що робити?

  • admin пишет:

   На рахунок рукавиці важко сказати, я завжди закриваю 10 л бутиль металевою кришкою, роблю маленький отвір, вставляю голку з медичної системи заліплюю пластиліном біля голки, щоб не проходило повітря, а інший кінець в пляшку з водою. Булькає аж до Нового року!!!

 14. Таня пишет:

  В мене в бутлі з соком стала плівка з білим покриттям а рукавиця надута і я не знаю що робити. Підскажіть будь-ласка

 15. Вадим пишет:

  Скажіть якшо я змішав виноградний сік і калиновий сік разом, і залиший бродити накривши марлею на 5 діб… скільки цукру порадите туди сипати, і чи лити воду? Дякую за відповідь… )

  • admin пишет:

   Якщо сік виноградний то на 10 л соку 2 л цукру. Якщо з калиною не скажу, треба пробувати, якщо буде кисле ще додати цукру

 16. Валя пишет:

  а я відцідила сік з винограду в бутлик + цукор натягнула рукавичку вона надулась.воно стояло протягом місяця (пробувала на смак і ще +цукор).потім процідила + спирту і закрила.як думаєте це правильно?якщо ні то що саме зробила неправильно

 17. Валя пишет:

  так і робила

 18. Володя пишет:

  Поставив бродити вино 17.10.,вже більше місяця, чи можна вже знімати з осаду, якщо вже перестало грати чи ще трохи нехай стоїть? Боюсь щоб не перетримав і щоб не згіркло,дякую.


Коментувати